Duo Malva & Priks muutus singli salvestamisel bändiks RIFFARRICA

Möödunud aastal kuulajate ette CD «Mässiv» toonud duo Malva & Priks läks hiljuti stuudiosse ja tuli välja kahekordse uudisega. Valminud on singel «Helletus», mis tuleb Eestis ja mujal maailmas kuuldavale 4. detsembril, ning duo nimi on nüüdsest RIFFARRICA.

Riffarrica esimene singel «Helletus» annab märku uue CD peatsest tulekust – juba märtsis 2019. Selle annab välja Saksa plaadifirma Nordic Notes ja levitab peaaegu kogu Euroopas.

Muidu karused ja jõuliselt gruuvivat muusikat tegevad mehed pakuvad esimeseks singliks hoopis meloodilise ja rahulikuma, ballaadilaadse loo. Põhimeloodia on võetud rahvapärandist, aga muu muusika autoriteks on Peeter Konovalov ja Kulno Malva. Ilus lugu kõlbab peatselt algavasse advendiaega nagu piparkook jõululauale.

Uue nime oma duole said muusikud Lennart Meri raamatust «Hõbevalge». Seal on juttu Aethicuse koostatud «Kosmograafiast», kuhu kaheksandal sajandil kirja pandud kohanimi Riffarrica tähistab muistse Rävala rannikuala ehk praeguse Eesti põhjarannikut.

Nõnda paljude sajandite taha nagu nimi Riffarrica ulatuvad ka regilaulud, mis on duo heliloomingu üks aluseid.

«Riffarrica muusikas on kõige olulisemaks rifid ja regilaulude arranžeeringud. Mängime jõulist rififolki.»

Jätkuvalt teevad ka uue nimega bändis elektrooniliste üllatustega täiendatud omamoodi muusikat Kulno Malva (akordion, torupill, laul) ja Kristjan Priks (trummid, laul).